| iInfinityDarkness a întrebat:

Buna,cum este cu mousele wireless(fara fir)? Adica merge cu baterii si bateriile se incarca singure sau trebuie sa le schimb? Funda...

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Merge cu baterii sau cu acumulatori.
Bateriile se descarca singure, daca-ti cumperi acumulator trebuie' sa-i incarci tu, daca mergi pe baterii clasice le schimbi.
Ia-ti laptop de firma daca iei wireless, de exemplu seria M de la Logitech, altfel schimbi des bateriile.
Bafta

7 răspunsuri:
| xgamerz a răspuns:

Sal. Sunt multe modele de mouse wireless cu baterii si fara baterii etc. Citeste mai multe info aici: http://www.evomag.ro/vizualizare_cuvant.php?idcuvant=105
Sunt si Mouse-uri prin Bluetooth®;) fara baterii :D
Bafta;)

| K0sti a răspuns (pentru xgamerz):

E na, si aia prin bluetooth cum se alimenteaza? Sau aia merg cu aer comprimat?

| xgamerz a răspuns (pentru K0sti):

happy Man, vroiam sa spun k este mouse wireless si fara baterii GRRRrrr!

| K0sti a răspuns (pentru xgamerz):

laughing Pai atunci spune!

| xgamerz a răspuns (pentru K0sti):

Mai documenteaza`te si u cand ai timp de pe nenea gogãl :) http://www.hardcoreware.net/reviews/review-249-1.htm
"E na, si aia prin bluetooth cum se alimenteaza? Sau aia merg cu aer comprimat? " DA "aia merg"/FUNCTIONEAZA CU AER COMPRIMAT :))

| K0sti a răspuns (pentru xgamerz):

laughing Ce simpatic esti, pai si ala se alimenteaza, da prin inductie. Prin padul ala si o bobina care o are inauntru. Deci ca sa fiu mai clar sa ma intelegi. Niciun dispozitiv electronic cu piese active(integrate, tranzistoare, diode, etc.) nu poate functiona fara energie. De unde si in ce fel si-o ia...aia e treaba producatorului.

| PapushaPaula a răspuns:

Buna happy mousele wireless functioneaza cu baterii iar bateriile trebuie sa le schimbi tu SUCCESwinking