| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cum fac sa imi descarc muzica de pe calculator in telefon?

Răspuns Câştigător
| MissxD a răspuns:

Poti face asta cu ajutorul unui cablu de date (USB). Conectezi un capat la telefon si unul la calculator. Apoi trebuie sa iti apara pe calculator faptul ca telefonul a fost recunoscut. Iti va aparea un folder si tragi muzica din folder-ul de pe calculator spre folderul care contine datele din telefonul tau. Bafta! happy

8 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri!

| JustRoxanne a răspuns:

Cu cablul de date sau iti poti cumpara bluetooth pentru calculator! Funda?batting eyelashes :*

| Leonte_Robyy_2000 a răspuns:

Intri pe un site gen mp3tube sau muzica.net sau fiserulmeu.ro le dai download daca vrei pe mp3 e mai usor dar si pe mp4 e la fel, dai la aceea melodie download si trebuia sa-ti apara pe ecrean un dreptunghi iar jos are 2 bulinute si tu o bifezi pe aia cu save file si dupa dai ok sau save sau ce ai dupa bagi cablu USB in calculator si in telefon simultan si iti apare pe telefon ceva cu dispozitiv USB... si dai pe prima iar apoi intri in My computers si ai la ultima G dai in ea si duap te duci in downloads si cauti muzica acolo si o transferi in G.

Cum transferi? ti apsat pe imagine si dupa cu mausu-l o pui in G FUNDA daca te-am ajutat!

| Flawlessly a răspuns:

Cablu de date -_-

| oncescu97 a răspuns:

Ai nevoie de un cablu de date, sau un dispozitiv bluetoot adica o chesti care se introduce in intr-o mufa usb sau un cititor de carduri in cazul in care ai card iar de pus pe car e chiar simplu selectez muzica dai copy (ctrl+c) su apoi paste in my coputer (iti scrie numele la card sau la tel )si acopo dai paste(ctrl+v) sper ca te-am ajutat

| SandyBogdan2 a răspuns:

Salut!
Pentru a descarca muzica de pe computer pe telefon ai doua variante :

1. Daca ai WI-FI, i-ati aplicatia Wi-Fi File Transfer, sau orice alta aplicatie pentru transfer. Daca ai insa Bluetooth doar pe telefon, i-ati versiunea pentru computer.

2.I-ati un cablu de date.

| Anonima264 a răspuns (pentru SandyBogdan2):

Da am wi-fi, dar bluetooth am doar pe telefon.
Mersi pentru ajutor!

| Ionel_Savin_1957 a răspuns:

Vreau sa transfer muzica din calculator pe telefon.sunt mai noi in cal.cum sa fac.multumesc