| anonsiam a întrebat:

cum fac sa nu mai apara in news feed pe Facebook "X tocmai s-a imprietenit cu Y"? sau macar sa nu poata prietenii mei sa comenteze sau sa dea like.

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

1. http://www.techgainer.com/stop-facebook-notifying-others-about-new-friend/
2. Dacă vrei să oprești notificările, pentru persoanele care nu se găsesc în lista ta de prieteni, intri la
Setări→ Postări publice→ Comentarii adăugate la postările publice→ Cine poate adăuga comentarii la postările tale publice→ Editează (alegi cine vrei să comenteze: oricine, prieteni, ori prietenii prietenilor).

Ca prietenii să nu îți (mai) poată comenta, atunci tb să-ți 'securizezi' imaginile, fie doar pentru tine, fie să le personalizezi (încât să fie vizibile, doar pentru anumite persoane)

| OldSoul a răspuns:

Nu stiu daca o sa-ti fie pe plac, pentru ca nimeni nu va mai putea sa-ti vada toti prieteni, ii vor vedea doar pe cei comuni, dar ai putea incerca.
Apesi pe butonul acesta http://i.imgur.com/3UKhwCp.png
Apoi apesi pe "Editează confidenţialitatea"
Mai apoi la "Lista de prieteni" -> Cine poate vedea lista ta de prieteni? Si selectezi "Doar eu"

| presus a răspuns:

Incearca sa intri pe Facebook -> setari -> confidentialitate -> editeaza, iar acolo modifici din "public" in "prieteni", n-are trebui sa mai apara acea notificare cum ca te-ai imprietenit cu X sau Y.

| Adry05 a răspuns (pentru presus):

Si cu ce l-ai ajutat cu asta? Ca oricum prietenii sunt aia care-i comenteaza, nu alte persoane.

| presus a răspuns (pentru Adry05):

Daca nu este public, nu poate fi vazuta notificarea si de restul (prietenii celui care i-a fost acceptata prietenia).

| Diaboliq a răspuns:

Primesti comm-uri gen: "Casa de piatra"? laughing