| AndaBăă a întrebat:

Cum fac screenshot la Nokia lumia 800? Am incercat cu butonul de deblocare+butonul cu steguleț. Dar nu merge sad.

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Http://how-to-screenshot.com/nokia-lumia-800-screenshot/

Doar apăsaţi şi ţineţi START hardware-icon-start-buton şi butoane de hardware-icon-butonului de alimentare de putere în acelaşi timp la spre capture tot ce este în prezent pe ecran. Capturi de ecran sunt memorate automat în album capturi de ecran din Hubul fotografii. Selectaţi fotografii > albume > capturi de ecran.

| BiancaCR a răspuns:

Incearca sa ti apasat pe butonul de home (casa) si de la volum (de jos ) sper ca mergewinking

| AndaBăă explică (pentru BiancaCR):

Am incercat, nu merge. Apăs pe home si pe butonul de inchidere [power] și mi se blochează...

| BiancaCR a răspuns (pentru AndaBăă):

Incearca pe butonul de blocare si cel de la volumwinking ori sus ori jos