| rosewater a întrebat:

Cum pot afla mai multe despre laptopuri si componente? Vreau sa imi cumpar un laptop nou si as vrea sa stiu ce fel de procesor sa caut, RAM etc. Dar nu stiu ce face fiecare si ce ar trebui sa caut.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O sa explic in termeni simpli

Cpu proceseaza informatia, la fel cum creierul face asta
Memoria ram este memoria interna de scurta durata =aici ajunge tot ce deschisi cat timp este activ acel PC, conteaza foarte mult pentru ca acel joc, program va fi memorat in memoria ram

hard =memoria de lunga durata = recomand un ssd pentru windows

placa video = conteaza mult
http://www.emag.ro/......DKT40QBBM/

| Ineys a răspuns:

Ce buget ai sau cat esti dispus sa dai pe laptop si ce vrei sa faci cu el?

| Dita_Madalin_1996 a răspuns:

Daca vrei un sfat te astept pe canalul meu de YT www.youtube.com/madutztube ai acolo contactul meu de privat ...si lasa com dupa subscribe si o sa te ajut eu