| Maria_Mary_1962 a întrebat:

Cum pot gasi o persoana pe Facebook, fara sa ii stiu numele? Multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cauți pe Facebook numele unor prietenii de-ai ei, s-ar putea să ai norocul să o descoperi in lista lor de prieteni.
Altfel, no chance.

| Maria_Mary_1962 explică (pentru floresdemayo):

Cineva, mi-a gasit facebokul meu. eram prietena cu el pe un alt site. nu mi-a stiut decat locatia.

| johnnny123 a răspuns:

Iei la rând cele 2.32 miliarde de conturi de Facebook

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi nu prea ai cum... Probabil după locație, dar nu stiu sigur.
E ca si cum ai merge undeva, dar nu stii unde.

| Maria_Mary_1962 explică (pentru anonim_4396):

Cineva mi-a gasit facebocul meu doar dupa locatie dar a fost prietenul meu pe un alt site.
nu a avut alte date despre mine.

| floresdemayo a răspuns (pentru Maria_Mary_1962):

De ce nu înțelegi că nu se poate?
Pe Facebook, ai de completat numele persoanei in căsuța de căutare (are ca simbol o mică "lupă", aflată in partea dreaptă. Pornind de la un singur nume, ți se oferă o multime de alte sugestii (persoane cu același nume din orașe diferite).
Dai click unde scrie: "Vezi toate rezultatele" și cauți cu răbdare.
Sunt persoane care nu isi fac publică locația, deci nu pot fi găsite după locație.
Dacă pe tine te-a găsit un prieten, inseamna că ori i-ai spus numele, ori folosești pe ambele siteuri acelasi nickname.

Dacă e prietenul tău, de ce nu-l intrebi pe el? happy

| Maria_Mary_1962 explică (pentru floresdemayo):

Nu a stiut decat locatia. restul toate datele le am eronate pe acel site. l-am intrebat si nu vrea sa imi spuna.
merci oricum pentru. raspuns.

| elcosmin a răspuns:

Stiam ca daca ai fotografia unei persoane, si o muți cu click ul pe google(doar pe calculator poti), google iti gaseste automat persoana respectiva. Acum nu stiu cat de adevarat e, nu am cautat pe nimeni asa, doar am auzit laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru elcosmin):

Daca nu e o persoana publică, ori poza nu i-a fost publicata și pe alte siteuri/bloguri, nici Google Image nu o va putea ajuta, decât cu imagini similare.

| elcosmin a răspuns (pentru floresdemayo):

Aa am inteles, multumesc de informatie!

| Alinaa901234 a răspuns:

Cam cum poți suna pe cineva fără să îi știi numărul