| AnaQ a întrebat:

Bună!
Cum pot posta de pe pagina de promovare Facebook pe diferite grupuri?
Am nevoie sa interacționez cu pagina de promovare nu cu cea personala. (sper ca m-am făcut înțeleasă)

PS : dacă nu cunoști mai bine nu răspunde, nu am postat aici pentru a face mișto alții)

Cel mai rapid și de ajutor răspuns va primi fundă!

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Versiunea clasică de Pagini
Pentru a te înscrie într-un grup folosindu-ți profilul sau Pagina:

În secțiunea Noutăți, apasă pe Grupuri în meniul din stânga.
În bara de căutare de sus, introdu numele grupului pe care îl cauți.
Selectează grupul, apoi apasă pe + Înscrie-te în grup sub fotografia de copertă.
Selectează dacă vrei să te înscrii cu profilul sau cu Pagina ta și apasă pe Înscrie-te în grup.
În funcție de setările grupului, poate fi necesar să aștepți ca un administrator al grupului să aprobe cererea ta. Grupurile ascunse, al căror membru nu ești, nu vor apărea în rezultatele căutării. Când te înscrii într-un grup, membrii acestuia văd că ești membru. În funcție de nivelul de confidențialitate al grupului, este posibil ca și cei care nu sunt membri să poată vedea că ești membru.

Pentru Pagini care se înscriu în grupuri, reține următoarele aspecte:

Paginile pot fi administrate de mai multe persoane. În funcție de setări, unele dintre persoane sau chiar toate persoanele care administrează Pagina pot vedea și interacționa cu postările și cu membrii grupului.
Este posibil ca administratorii de grupuri să nu le permită Paginilor să se înscrie în grupurile lor.
Paginilor nu li se pot trimite invitație pentru a se înscrie în grupuri. Acestea se pot înscrie doar dacă cer acest lucru.
Dacă te-ai înscris deja într-un grup folosind identitatea unui profil și vrei să te înscrii în acesta folosind identitatea Paginii tale, poți să schimbi identitatea pe care o folosești pentru a interacționa.