| ykwty a întrebat:

Cum pot primi like la poza de profil de pe Facebook de la persoane care nu mă au la prieteni?
Probabil e ceva de la setări, dar nu mă descurc.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu traim pentru likeuriwinking

| ykwty explică (pentru Simpatic):

Trăim diferit, ce crezi?winking
Am o nelămurire, și aș aprecia ajutor. Dacă nu ești în stare să mi-l oferi, vezi-ți de treaba ta.

| Simpatic a răspuns (pentru ykwty):

Pai normal ca traim diferit, unii traim in realitate si altii traiti si va hraniti din likeuri de pe retelele de socializare precum pitipoancele.
Vezi pretene fals ca nu te-am jignit asa ca nu te agita ca iti livrez un dislike digital pentru atitudinea asta.
E un site public unde oricine are cont isi poate da cu parerea, nu esti tu nimeni sa imi spui cand sa scriu sau ce sa scriu!

| ykwty explică (pentru Simpatic):

E un site public unde lumea ar trebui să ajute, nu să ironizeze sau să judece pe cineva.winking
Nu-mi știi viața, nu ai habar dacă mă "hrănesc" din like-uri, nu știi de ce am nevoie de un răspuns la întrebare.
Așa că dacă le ai cu tehnologia, mai exact Facebook, ajută-mă. Dacă nu, oprește-te, pentru că oricum nu-mi pasă de comentariile tale fără rost.
Învățați să ajutați o persoană când are nevoie, nu mai judecați atât, fără măcar să știu povestea din spate.winking

| Simpatic a răspuns (pentru ykwty):

Din cate stiu eu cei care nu te au la prieteni nu iti pot da like.
Iti pot da like in orice caz pritenii prietenilor tai, atunci cand pui o poza cu tag catre un amic, cunostinta de ex.
Nu-s mare specialist pe Facebook, e adevarat ca exista 1000000 de setari pe Facebook.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E jos, în dreapta pozei o pictogramă în formă de rotiţă din aceea de apare şi la funcţia "Setări" a telefoanelor, apeşi cu mouse-ul acolo şi ai opţiunea de a seta ca fotografia să fie văzută de Public, adică de toţi useri de îţi accesează profilul de Facebook.

| Speranta12 a răspuns:

Simpatik are dreptate.