| Chiiitin a întrebat:

Cum pot sa fac doua coloane in Microsoft Word dar in loc sa inceapa pe a doua coloana cand termin pagina, vreau sa continue tot pe prima dar a doua pagina? Cu "columns" e evident ca nu pot ca-mi scrie in continuare. Am incercat si cu "table" dar nu-mi iese... sau nu stiu eu cum. Va rog cat mai detaliat sa inteleg. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Pufoshul1 a răspuns:

Foloseste columns. Daca vrei sa scrii si pe a doua pagina pe prima coloana folosesti cand termini prima coloana de pe prima pagina enter pe a doua coloana pana ajungi pe a doua pagina. Folosesti dupa aceea iar columns si scrii pe prima coloana de pe a doua pagina. Sper ca ai inteles si ca te-am ajutat!