| Justdreams a întrebat:

Cum pot sa fac poza cu web-ul il am incorporat in laptop si in my computer nu-mi apare. Este vreun program ceva sau cum pot sa fac poze? Mersi:*

8 răspunsuri:
| Homye18 a răspuns:

Salut pai in mod normal ar fi trebuit sa-ti apara in "my computer" USB Video Device(cel putin mie asa imi apare la laptop). Totusi camera web iti functioneaza in alte aplicatii (spre exemplu messenger?). Este posibil ca driver-ul sa nu fie instalat cum trebuie sau driver-ul instalat deja sa nu fie pentru camera ta web. Incearca sa reinstalezi driver-ul dar inainte "arunca un ochi si in device manager si vezi daca iti semnaleaza vreo eroare la camera web. Sper ca te-am ajutat.

| stupid a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa pornesti webcam-ul la messenger de exemplu, iti faci print screen-uri le salvezi cu ctrl+v in paint le decupezi si gata poza tongue

| AndreeaIonela29 a răspuns (pentru stupid):

Nu e bine așa e părerea mea eu am scris altă părere care să-i fie de ajutor.

| AndreeaIonela29 a răspuns:

Uite următorii pași:
accesezi facebook->iti faci cont si acolo cand ajungi sa pui o poza arata,, faceti o fotografie''->o faci si apoi dai mai departe si gata.de acolo po'ti sa o descarci si sa o pui unde iti trebuie. Fundaa?puppy dog eyes pentru orice nelamurire id andreutssa.andy_anduu@yahoo.com

Alte răspunsuri
| ade_tudorache a răspuns:

Salut!

Mai intai vezi daca web-ul este instalat corect. Intri in Device Manager si cauti numele web-ului (ca sa intri in Device Manager, te duci in Control Panel la System and Security si gasesti acolo Device Manager) si daca are un semn de intrebare galben, atunci va trebui sa cauti pe internet driver-ul camerei.

Daca totul e in regula, cauta in partea dreapta jos ca sa gasesti la usb sau devices camera si apoi dai pe Take photo sau Take a new picture sau ce buton ai acolo.

Daca nu, incearca online aici http://www.webcamyou.com/webcamyou.html.