| AiaE a întrebat:

Cum pot sa fac sa nu mai imi arate pe Facebook messenger o persoana de la "people" cand dau pe search, adica maicamea cand imi controleaza telefonul se uita la primele persoane de la people si de la recent search, conv. cu aceasta persoana nu vreau sa le sterg, dar nici sa le vada maica-mea (conv. e archivata).
Deci cum fac sa nu mai imi apara persoana aceea la "people" fara a-i da block?

1 răspuns:
| Anabela777 a răspuns:

Am eu o idee mai buna pentru tine! Exista o aplicatie numita "app hider", instaleaz-o si ai fi surprins ca arata ca o aplicatie de calculator, de fapt si functioneaza ca un calculator, te pune sa-ti setezi o parola si sa zicem ca tu vei alege:"2218",apoi te pune sa alegi toate aplicatiile pe care vrei sa le ascunzi, alegi messenger si nu va mai fi vizibil de nimeni. Iar cand intri in "calculator" scrii acolo parola-numar si-ti arata toate aplicatiile ascunse si le poti folosi de acolo. Ii spui maica-tii ca ti-ai sters messenger ca nu mai aveai spatiu sau gasesti tu vreun motiv mai bun iar daca observa ca ai doua aplicatii de tip calculator ii spui ca cea noua e mai buna. Asa n-o sa-ti mai umble deloc prin mesajele de pe messenger.