| LioErnest a întrebat:

cum pot sa ma conectez la router D-Link (net rds) de pe telefon daca stiu parola si imi merge pe laptopuri. mie imi scrie "Imposibil de conectat la retea" cand bag parola de pe telefon sad sad

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce telfon ai? poate telefonul e problema...

| LioErnest explică (pentru sltlp):

Iphone4! Mentionez ca inainte sa ma mut aici a mers si de pe telefonul meu...

| sltlp a răspuns (pentru LioErnest):

Router-ul are anumite setari gen ip static? E foarte cidudata problema. Incearca si un update la telefon daca nu ai ultima versiune, pentru orice eventualitate...

| LioErnest explică:

Nu merge, am incercat de foarte multe ori, am restartat si telefonul si routerul. Am ultimul update facut la telefon... nici nu prea ma pricep, dar chestiile logice le-am incercat pe toate.

| SeReNoo a răspuns:

Uita-te in setari, vezi pe ce frecventa emite router-ul (b/g/n) poate router-ul/telefonul tau nu are suport pentru toate frecventele.