| Ezic a întrebat:

Buna, cum pot sa printez o poza ca lumea ca nu stiu tot imi ies pixelate nu stiu cum sa le setez rezolutia si nici cum sa le descarc de pe google am un Canon MG3600

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Https://www.canon.com.au/printers/pixma-mg3660/support

In linkul de mai sus gasesti driverul necesar. (al doilea sau al treilea, de la rubrica Drivers)

MG3600 series Full Driver & Software Package (Windows 10/10 x64/8.1/8.1 x64/8/8 x64/7/7 x64/Vista/Vista64/XP)

sau

MG3600 series MP Drivers Ver. 1.00 (Windows 10/10 x64/8.1/8.1 x64/8/8 x64/7/7 x64/Vista/Vista64/XP)

Dezinstaleaza-l pe cel actual, (daca e vreunul),
curata registrii cu CCleaner,
restart la PC, apoi
instaleaza driverul nou. (Desi te lasa sa alegi sistemul de operare, kitul e unul singur pentru toate OS-urile, incepand cu Windows XP si pana la Win10)

Daca ai instalat-o bine si tot nu merge, verifica daca nu e uscata cerneala.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Aici gasesti manualul utilizatorului (in limba engleza):
https://cdn.cnetcontent.com/a2/1f/a21fd772-8dea-4c17-a1db-41a9b22e4224.pdf

Nu stiu ce vrei sa descarci de pe Google.