| Dinca_Iulica_2001 a întrebat:

Cum pun videoclipuri pe youtube

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai cont pe youtobe.
Pentru a începe să încărcați videoclipuri pe YouTube de pe desktop, urmați pașii de mai jos:

conectați-vă la YouTube;
dați clic pe butonul Încărcați din partea de sus a paginii;
înainte de a începe încărcarea, puteți alege setările de confidențialitate ale videoclipului;
selectați videoclipul pe care doriți să îl încărcați de pe computer. Puteți și să înregistrați un videoclip de pe camera web, să creați o expunere de diapozitive sau să importați un videoclip de pe Google+.
în timp ce videoclipul se încarcă, puteți să îi editați atât informațiile de bază, cât și setările avansate. Puteți și să stabiliți dacă doriți să înștiințați abonații (dacă debifați această opțiune, abonații nu vor primi notificări). În plus, partenerii vor putea să își modifice setările pentru generare de bani.
dați clic pe Publicați pentru a finaliza încărcarea unui videoclip public pe YouTube. Dacă setați videoclipul ca Privat sau Nelistat, atingeți Gata pentru a finaliza încărcarea sau dați clic pe Distribuiți pentru a trimite videoclipul în mod privat.
dacă nu dați clic pe Publicați, videoclipul nu va putea fi vizionat de alte persoane. Puteți să publicați videoclipul și ulterior, din Managerul video.
După ce încărcarea se încheie, vă vom trimite un e-mail pentru a vă anunța că videoclipul a fost încărcat și procesat. Puteți să redirecționați e-mailul prietenilor și familiei pentru a le arăta ușor videoclipul. Dacă preferați să nu vă înștiințăm, puteți dezactiva notificările accesând setările pentru e-mail

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de cont YT si dupa dai pe butonul acela din dreapta sus unde scrie upload, dai pe acel buton si dupa selectezi fisierul tongue

| Morenna10 a răspuns:

Fa-ti un cont, si apoi dai pe upload