| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Cum sa imi descarc pe PC Power Point, Word, Excel?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cele de la Microsoft? Doar cumparate merg (daca le vrei mereu).

Sau piratate, dar nu pot si nu ar fi drept sa pun linkul aici pentru asta.

| NLS a răspuns:

Ai nevoie neaparat de produsele de la Microsoft?
Caci legal ar fi sa le cumperi, si costa destul de mult.

O varianta ar fi sa le cumperi de pe anumite site-uri, dar licentele alea nu sunt oricum tocmai legale, si chiar eu insumi am patit sa cumpar o licenta de Office 2016 si sa nu functioneze, DECI nu recomand asa ceva. (suplimentar, NU SUNT LEGALE, chiar daca la inceput va functiona, poti ramane fara licenta oricand, cand Microsoft intra pe fir si dezactiveaza serialul).

Mai cinstit e sa instalezi pachetul si sa il lasi neactivat, dar dupa 15 zile o sa vezi niste mesaje deranjante...

Exista LibreOffice, comenzile arata destul de asemanator, nu e ceva nou,
e gratuit, si poti salva exact in formatul in care salvezi si in pachetul Microsoft Office. (adica docx, xlsx, pptx)

https://www.libreoffice.org/download/download/

Creezi documentele cu LibreOffice acasa, si la scoala/birou/prieten le poti deschide in Word, Excel sau PowerPoint, fara a strica formatarea.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NLS):

Ai uitat sa mentionezi si office.com, care merge excelent in gen Google Docs si e moca. De la Microsoft. happy

| zilog a răspuns:

Cauti pe internet
Open office
Sau
Libre office
Sau
Solaris office

Il iei gratis il instalezi si gata e moca.

Cealalta versiune furi tragi cu carduri bancare ciordite si cumperi câțiva ani de pușcărie sau dacă ai noroc poate nu te prinde nimeni

| marinaru777 a răspuns:

Sunt cuprinse in pachetul Microsoft Office poti alege la instalare Custom si bifezi ce programe sa instaleze de ex word, excel, power point.