| SângeDeAnonim a întrebat:

Bună, cum să-mi fac spațiu în telefon? Am mare problema cu spațiul, am card de 16gb și nu reușesc sa mut nimic în afara de poze și muzica pe el, cum pot face sa mut aplicațiile pe el, nu mai am memorie deloc, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Huawei are in optiunile de stocare alegerea sd ca spatiu de stocare predeterminat.

9 răspunsuri:
| valentina2392 a răspuns:

In telefon la aplicatii este o casuta cu muta pe card! Setari-aplicatii si apoi intr pe fiecare aplicatie si o sa-ti apra cu muta pe card happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De asemenea cauta si aplicatia clean master. Clean Master mie mi-a gasit fisiere nedorite chiar de 2 GB. Si chiar e pe bune pentru ca am verificat memoria inainte sa sterg.

| Apollo007 a răspuns (pentru valentina2392):

Si la primul update al aplicatiei ghici unde se vor instala? Tot in memoria telefonului

| valentina2392 a răspuns (pentru Apollo007):

La update nu se instaleaza nimic aparte, doar isi descarca anumite fisiere/imbunatatiri. Si teoretic ar trebui sa se instaleze unde are folderul, in folderul aplicatiei happy

| Apollo007 a răspuns (pentru valentina2392):

In teorie. In practica eu m-am lasat păgubaș sa mai mut fișiere in memoria cardului. Singurul update care imi mentine setarea de pe card e here map in ceea ce priveste hărțile

| SângeDeAnonim explică (pentru valentina2392):

Am Huawei p9 lite 2017 și nu am aceasta opțiune, am primit update nou pentru telefon și ma dispera ca nu-l pot face din cauza memoriei, ce sa mai zic de a instala alte aplicații

| SângeDeAnonim explică (pentru Apollo007):

Ce telefon ai de îți permite mutarea aplicațiilor pe card? Eu am Huawei și nu exista aceasta posibilitate

| valentina2392 a răspuns (pentru SângeDeAnonim):

Samsung happy

| Apollo007 a răspuns (pentru SângeDeAnonim):

Motorola G4 plus. 3 gb ram, 32 gb memorie internă si inca un card de 32gb pe care nu il umplu niciodata