| vlad65 a întrebat:

cum sa pun android pe un telefon care nu are?

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Daca nu are, inseamna ca nu suporta acest sitem de operare. Nu stiu sa se poata instala sisteme de operare pe telefoane.

| supermdmario a răspuns:

Flashuirea unui rom android se face prin niste metode care depind in functie de telefon.sunt programe speciale fiecarui model de telefon.In primul rind trebuie sa te asiguri ca telefonul tau suporta sistemul android. tu nu ai dat niciun detaliu despre telefonul tau.de obicei, numai smartphone-urile suporta android pentru ca au procesoare de cel putin 600mhz.Mai multe detalii gasesti pe forumul XDA DEVELOPERS.Acolo gasesti toate raspunsurile la problema ta.

| yonutz888 a răspuns:

Nu ai cum. big grin