| qxeenbee a întrebat:

cum se da Print Screen din tastatura?

Răspuns Câştigător
| papusica987 a răspuns:

Buna. vezi ca e un buton langa F12 ''prtsc sysrq'' asa scrie pe ellove struck

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Langa numerele din partea dreapta a tastaturii, sus, scrie Print Screen. Dai pe el, apoi te duci in maint, si paste sau ctrl + v.
Uite aici poza unde se afla: http://www.windows-help-central.com/......creen2.jpg

| dragos9234 a răspuns:

Cauta pe undeva in partea de sus a tastaturii sau mai bine zis pe undeva pe deasupra butonului backspace butonul pe care scrie prtscsysrq. apasa pe ala apoi du-te in paint apasa ctrl+v si iti apare acolo imagine. Dupa asta salveaza imagine intra pe un site pe care poti uploada imagini si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un buton, sus în dreapta, prescurtat PrtSc.
Click pe el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La unele laptop-uri este in dreapta lu'F12 pe care scrie ins stamp.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Se apasa tasta PrintScreen.
Apoi se apasa CTRL si tasta C
Se deschide un document PAINT
Se apasa CTRL si tasta V
Apoi se salveaza, ca poza.

| papusica987 a răspuns:

Mersi pentru fundita.

| SasukeCS2 a răspuns:

Apesi pe butonul Print Screen SysRq care este deasupra sagetilor. Fundita?

| Shadex a răspuns:

Dai pe butonu din dreapta tastaturi sus print screen