|

Buna! Cum se foloseste Cheat Engine 6.1? Va rof frumos! Am incercat la farmville 2 la IMVU si nu merge, va rog explicati-mi.

3 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Cheat Engine merge numai la jocurile instalate in pc nu merge pe browser adica depinde si ce vrei sa faci dar in nici un caz nu il poti utiliza online oricum eu iti spun cam cum se foloseste :

Deschizi Cheat Engine
In stanga sus e un monitor care licareste apesi pe el si iti apare o lista si cauti jocul in lista aia, spre exemplu tu vrei sa iti bagi bani in joc. dupa ce ai selectat jocul scrii acolo la value unde e linia goala scrii cati bani ai momentan in joc apoi apesi pe first scan iti scaneaza si o sa apara o linie cu suma care ai pus-o tu in general e prima ca e posibil sa apara multe apoi dai click dreapta edit si scrii cati bani vrei, atat pentru bani. Pentru speed hack ai pe partea dreapta o casuta si scrie Enable SpeedHack bifezi casuta si it apara o banda si poti da de la 0 la 500, 0.1 e cel mai rapid in timp ce 500 e slowmotion.

| a răspuns (pentru Spaz472):

Mie sincer imi da error

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
2 răspunsuri:
| a răspuns:

Iti zic eu cum se foloseste Eu Am cheat engine 6.4 deti merge or ce versiune merge jocuri Online si pe windows adica pe calculator is jokerul care hakereste or ce joc uneori imi da bugg false dar ai sa iti zic Ce stiu si ce nu eu aproape stiu tot cheat engine sunt unele pe care nu le stiu cum e la Memori viewer sti ca la Memori viewr de la cheat engine poti pune ce vrei tu nu mai ca trebuie sa stii ce vrei si incearca schimba o cifra daca iti merge inseamna ca merge memory viewer si sti ce numere si care e viata unde sunt cifre poti baga la zobotron sa tragi 999 de gloance dar iti da crash pe calculatorul de socotit te uici in joc cate gloance sau daca un joc nu merge la value 4 byts 8 sau pe 9 sau pe doble sau pe flooat inseamna ca trebuie sa apelezi la mini calculator si cheat engine ai sa iti zic sa ziceam ca Ai 100 de gloance zic asta din experienta or ai banii in joc 400 sau lasa ca sti tu ce vrei in joc ai unde am ramas ai 100 de gloance deti fa cu ori 100*8=800 pui in joc cum merge?
ai ca iti zic nu cumva pune 999999999 deti nu pui asa pune 900000000 asa cu 0 ca sa nu se blocheaza jocul sati da crash 100000000, 1000, 20000, 40000, 5000 etc pe doble si float doble si float sunt acelasi valuori cu doble si float cand iti scade sau ceva iti apare repede adresa ai la uknow intial value sti cum se face nuuuu ai ca iti zic la uknow intial value sa ziceam aoleu? nu ai ai nu pot nu stiu ce numar sa pun ba da dar nu toate jocurile merg la uknow intial poti seta la or ce ai sa zicem ca ai viata 100 dar invizibila sau 300 asta zic din tot din experienta bine am glumit nu ai viata ca sa stii si ai rosu peste tot adica viata nu stiu cum sa-ti zic daca joci mortal kombat sau un joc pe net fa cumva sati scada viata deti primul lucru pe care il faci scaneaza uknow intial value pai fa ceva si sa iti scada si dar trebuie sa dai pausa si selectezi pe decresed value si iti apare o adresa 52 sau ce adresa iti apare alea care suntmai multe atat nu sunt adevarate 323345...2007 - 2100 + Vezi răspunsul întreg

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează