| andrei28743 a întrebat:

Buna, cum se poate face o strangere de fonduri pe Facebook? Numele meu este Nechifor Andrei, fiul meu este foarte bolnav si nu mai am nici o idee, incerc sa apelez la mila publicului pentru a-mi salva copilul.Cine poate sa ma ajute cu un raspuns, va rog? Cand dau pe strangere de fonduri nu imi apare nimic si nu pot sa o creez.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Publica anuntul in ziarul local, impreuna cu diagnosticul copilului.
Pe FaceBook nu se strang fonduri, ca nu functioneaza asa.

| andrei28743 explică (pentru Violleta2022):

Da am vazut foarte multe campanii de genul, chiar a fost si un caz din oras de la mine care a facut tot pe Facebook campanie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru andrei28743):

Se poate face si pe FB dar omul este sceptic si cere documente, sa vada de ce sufera copilul, care-i boala samd.
DEci, pe baza de sus a paginii FaceBook, ai un meiu cu numele tau, acasa si creeaza.
Acceseaza botonul de CREEAZA (create) si se deschide jos un meniu cu: Pagina, Group, Eveniment si Fundraising adica Strangere de Fonduri.
Selecteaza Strangere de Fonduri si acolo ai 3 optiuni. Selecteaza pe cea care-ti convine si completeaza forma dupa care o submiti la FB si ei o publica online.
Atentie la completarea datelor bancare, numar complet de cont, cod IBAN, nume complet samd.