| Mimii a întrebat:

Cum setez la facebook cand o persoana pe care nu o am la prieteni sa nu poata sa-mi trimita mesaj? Raspuns urgent. Dau funda. Multumesc.

5 răspunsuri:
| Dope a răspuns:

Simplu. Ii dai block : intri pe profilul persoanei respective -> in partea de coperta, dreapta, jos, apar 3 puncte -> ai 2 optiuni : poke, report/block -> alegi block -> iti apare o casuta cu 3 optiuni -> o alegi pe PRIMA => "Block..." -> Confirm. Atat. Succes!

| lBroken69 a răspuns:

Intri pe profilul acestei personae iar langa fotografia de coperta, pe dreapta sunt niste setari, dai pe acolo cu mouse pana gasesti,, Blocheaza aceasta persoana''
Sper ca te-am ajutat!:*
Funda?

| soryn1994 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ii dai block sa nu poata trimite mesaj, dar poti sa setezi sa te vada mereu offline(click pe rotita din chat si ai acolo "apari offline in chat pentru X") si poate nu iti trimite

| Brunette_Geo_1995 a răspuns:

Block happy