| anonimaa a întrebat:

:*
daca am facut niste poze cu aparatul foto fara sa am cardul de memorie in aparat, cum le pot muta pe card? ele au ramas in memoria aparatului. am nikon coolpix l110

1 răspuns:
| filipm2001 a răspuns:

Buna,
in mod normal dupa ce bagi un card in aparat, intri in meniu la submeniul care iti ofera setari pentru memorie (triunghiul acela intr-un dreptunghi) si acolo trebuie sa ai o optiune sa copiezi pozele pe card. Sau poti mai simplu sa conectezi aparatul la calculator fara card in el si sa descarci pozele de pe memoria interna direct pe calculator. Succeswinking