| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

daca am net pe pc prin cablu...ce imi trebuie ca sa am wi-fi sa prin si pe telefon / tableta?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Îți trebuie un router wireless. Poți cumpăra unul de aici: http://www.cel.ro/wireless/954_Router/

5 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Un router wireless sau poti folosi placa de retea wireless al pc-ului, daca are asa ceva.

| Mihai_Răileanu_1991 explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Nu cred ca are...e mai vechi pc-ul...si cu router-ul cum fac? ca vreau sa am si pe pc net normal si sa prin si wireless

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru Mihai_Răileanu_1991):

Da,poti avea, pentru ca router-ul are porturi de iesire pentru cablul de internet. Pur si simplu, inlocuiesti router-ul ce il ai acum cu unul wireless si il configurezi.

| Kapss a răspuns:

Un router (tp-link, Linksys, etc) e undeva la 50-70ron si un cablu de conectare intre unitate si router, alti 10ron.
The end!

| Marussia69 a răspuns:

Pai ori iti cumperi un router wi fi ori folosesti un program in genul lui Connectify pentru a ti transforma PC ul intr un router(trebuie sa ai o placa de retea care are si wireless)