| Girly97 a întrebat:

Daca aparatul meu video nu vrea sa functioneze bine si televizorul nu receptioneaza semnal insa atunci cand apas pe stop se vede acel ecran familiar mov este clar ca trebuie curatate capetele, nu? Mai mult, aparatul nu vrea sa se opreasca din auto tracking si nu l-am mai vazut vreodata luandu-i atata timp pentru asta! Ce legatura ar avea posibila nevoie de curatare a capetelor cu functia de auto tracking care nu vrea sa se opreasca?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Casetele cu video scrie-le pe un dvd apoi salvezi totul intr-un fisier video si-l pastrezi in pc daca vrei sa nu se piarda pentru ca mai devreme sau mai tarziu se va strica video-playerul apoi si casetele ca nu sunt facute sa reziste zeci de ani... happy

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Din pacate s-a stricat! Dar nu pot sa cred ca mai folosesti asa ceva cand si dvd-playerele s-au cam dus... happy

| Girly97 explică (pentru lpavel):

Am reusit sa il repar dupa ce am folosit o caseta mai curata si am derulat-o inapaoi pentru a curata aparatul. Ei bine, de ce sa nu le mai folosesc? Am aparatul si casetele de mai bine de 10 ani si sunt uimita ca inca functioneaza! Vreau sa le pastrez pentru viitorii mei copii.

| lpavel a răspuns (pentru Girly97):

Casetele cu video scrie-le pe un dvd apoi salvezi totul intr-un fisier video si-l pastrezi in pc daca vrei sa nu se piarda pentru ca mai devreme sau mai tarziu se va strica video-playerul apoi si casetele ca nu sunt facute sa reziste zeci de ani... happy