| Ana00005 a întrebat:

Daca cumpar un Ipad sau Iphone de la un Istyle (Apple premium reseller) din magazin, il pot returna? Stiu ca legal am 14 zile sa il returnez, dar de la magazin mi-au spus ca la ei nu se returneaza

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

La comertul prin internet/telefon ai 14 zile. La magazine fizice nu ai.

| Ana00005 explică (pentru doctorandus):

Am intrebat si de retur la produsele comandate online si mi-a spus ca se pot returna doar daca sunt defecte, nu si daca ma razgandesc