| anonim_4396 a întrebat:

Dacă e cineva priceput/ă la PC pe aici îl/o rog să mă ajute. Nu reușesc să fac laptop-ul (Windows 8) să îmi citească telefonul (Samsung S4). Am citit pe Internet că trebuie să instalez driverul, am downloadat și KiesSetup (care nu se instalează că îmi spune să downloadez Windows Media Future Pack). Puțin ajutor?

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Download & install WMFP? Nu pune botul la timpeniile cu activat si la zi, nu are treaba.

| gelu1970 a răspuns:

Daca ai windows activat si cu update la zi, trebuie sa il recunoasca. incearca cu alt cablu. e ciudat insa mie nu imi recunostea cu calul lui original, si cu altul da. e un s3
incearca si spune daca ai avut noroc.
presupun ca ai un telefon cu soft original si fara root.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru gelu1970):

Ba gelu nu-l mai aburi atat. Nu conteaza daca ai windows-ul activat si updatat la zi.

| gelu1970 a răspuns (pentru Mihai_Miţă_1999):

Buna. vad ca tu esti unul din desteptii de pe TPU.
in primul rand pune si cauta pe Google ce inseamna respectul pentru cei mai in varsta. gradul tau de "ba" indica nivelul si comportamentul. si acum o sa iti spun ce supune un Windows activat;
Microsoft update iti ofera controlatorii actualizati pentru dispozitivul usb, in acest caz.
Microsoft update nu functioneaza intr-un sistem operativ Microsoft neactivat. daca ai ceva in bolovanul de pe umeri deduci singur de ce i-am zis celui de mai sus sa activeze Windows.
nu te obosi sa raspunzi. ai scris totul despre tine cativa centimetri mai sus.
acolo unde sunt eu tipul acesta de raspunsuri se numesc "inutilitati"

| gelu1970 a răspuns:

Cablul
scuze. tastatura mea e cam uzata.

| gelu1970 a răspuns:

Iti spune sa instalezi Windows Media Future Pack din lipsa update. vad ca sunt si altii care intr-adevar scriu "tampenii" fara sa isi dea seama ca nu ti-a dat nici macar un raspuns la intrebarea ta. daca ai folosi update, si cablul folosit e bun, automat in windows 7, 8, 8.1 telefonul ar fi recunoscut automat. nu iti trebuie Samsung Kies.
mai ai si posibilitatea sa iti descarci driverul usb din pagina Samsung si sa il instalezi manual. e de preferat prima optiune.

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru gelu1970):

Am încercat acum și cu un cablu de la aparat foto și tot nu a mers.

| gelu1970 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Cand conectezi telefonul la pc isi cauta driverele? sau nici macar nu detecteaza telefonul?

| K0sti a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Card ai in telefonul ala?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru gelu1970):

Când conectez telefonul nu apare absolut nimic, nici nu își caută driverele. Nu știu care să fie problema, poate Windows-ul. Încă nu am reușit să fac nimic. Mulțumesc frumos pentru răspunsuri oricum!

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru K0sti):

Da, am card. Am încercat să îl scot, să îl bag la loc, să văd dacă apare ceva în PC (m-am gândit și eu la un moment dat că poate are vreo relevanță).

| Axys a răspuns:

Http://www.softpedia.com/......lity.shtml

asta te va ajuta cu siguranta descarc acest program si il insttalezi dupa care sa imi spui ce se intampla pe parcurs
Sccesc!