| BaconDavid2007 a întrebat:

Daca folosesc un gift card Netflix mai trebuie introdus si un card de credit?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, la crearea contului de Netflix ti se cere sa atasezi credit cardul, ca sa fie siguri ca esti un client serios si banii ti se vor deduce automat lunar, la data cand te anunta ei.
In principiu, in prima luna este gratis, dupa care, inainte cu 2-3 zile sa expire luna, poti introduce codul de la gift card, ca sa arati ca ai platit si ei nu-ti mai trag bani de pe card.
Cand se termina suma de pe gift card, isi trag automat plata, din credit cardul legat de contul Netflix.
Credit cardul trebuie legat de contul Netflix asa cum au facut milioane de oamenii si asa cum este stipulat, in contractul lor.
Nu-ti fie frica, ca nu-ti fura nimeni datele sau detaliile de credit card, daca tu nu dai altora parola ta.

| DoctorWh0 a răspuns:

"You can use Netflix Gift Cards to pay for a Netflix subscription or to give as a gift to... Do I have to enter a credit card to use a Netflix Gift Card on my account? No."
Quick google search.
De unde ai tu gift card? Pe netflix.com scrie ca nu se vand in Romania