| Lowly a întrebat:

Daca imi incarc telefonul cu minute Orange, pot sa le folosesc din alta tara? de exemplu plec in vacanta in Franta, pot sa sun in Romania folosind acele minute? sau trebuie sa imi incarc telefonul cu credit pentru a suna?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Minutele din optiunile din oferta curenta PrePay pot fi folosite doar la nivel national. Pentru a putea apela din strainatate in tara ai nevoie de Serviciul Roaming. Informatii despre acest serviciu gasesti aici http://www.orange.ro/prepay/roaming-ro.html.
O zi buna,
Orange Helper

| Dodin_Stefan_Marian_1994 a răspuns:

Normal se poata activa automa romingul cu iesi din tara, deci teoretic se poate