| FormPrix a întrebat:

Dacă-mi cumpăr Xbox One din Germania, meniul va avea limba germană? Și dacă cumpăr din Ungaria, limba meniului va fi maghiară? Aștept răspunsuri doar de cei care se pricep! Mersi anticipat!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce mare pricepere iti trebuie? Logic sa aiba setata limba tarii din care il cumperi. Daca il iei din Romania are si limba romana, nu? Problema e ca daca il iei din alta tara sa nu gasesti in meniu limba romana.

| dannyel86 a răspuns:

O companie care se respecta introduce in meniul unui dispozitiv mai multe limbi. Germana, engleza, franceza, italiana e foarte probabil sa gasesti. Nu stiu ce sa-ti spun de limba romana. Depinde si de seria care s-a fabricat. Dar eu cred ca e suficient ca are si limba engleza, astfel incat sa te ajute sa folosesti cu usurinta dispozitivul.
Posibil ca limba utilizata la pornirea dispozitivului sa apartina statului in care a fost fabricat, dar nimeni nu te impiedica sa selectezi limba disponibila dorita.

| Maldini a răspuns:

Poti seta limba, stai linistit. Intri in "optionen", dupa la "sprachen". Are si romana si oricare alta limba ai avea tu nevoie. Nu i stres

| Maldini a răspuns:

Sanatosi sa fim