| EvilBeast21 a întrebat:

De acum doua zile, monitorul a inceput sa mi se vada albastrui, iar culoarea rosu nu se mai vede. Am incercat sa misc din cabluri de la monitor si de la placa video dar fara rost. Inca o chestie ciudata este ca, cand ma joc isi revine cateva minute apoi se face la loc. Am un monitor CRT. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| asasinkreedz a răspuns:

Vrei sa spui ca dintr-o data, cand umbli pe diverse pe calculator, iti apare o imagine albastra pe monitor nu? Daca da iti sugerez sa reinstalezi windows-ul! In mare parte, daca e corect ce am zis eu, problema este de la windows! In momente mai dramatice problema vine de la componentele calculatorului sau de la monitor insusi.Astept alte detalii!

| EvilBeast21 explică (pentru asasinkreedz):

Nu este BSOD daca la ala te referai cu ecranul albastru. Tot ce vreau sa spun e ca culorile nu se vad prea bine. Totul are o nuanta albastruie.

4 răspunsuri:
| EvilBeast21 explică:

Azi am schimbat monitorul cu unul mai vechi si problema nu a disparut.

| asasinkreedz a răspuns (pentru EvilBeast21):

Atunci este din cauza placi video. Face fite, asa am patit si eu.Incearca sa schimbi placa video cu alta(daca ai la indemana).De obicei asta rezolva problema.S-ar putea sa existe o defectiune tehnica la placa video.Incearca metoda de mai sus si spune-mi daca a dat roade!

| EvilBeast21 explică:

Am rezolvat multumesc!