| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile am probleme cu telefonul (Samsung j5 2016) sau ma rog..nu stiu care e problema. Dar cand il pun la incarcat in loc sa se incarce se descarca. Si partea ciudata e ca nu soloicit bateria. Si partea si mai ciudata e ca si prietenului meu se intampla la fel, el avand p8 lite. Am crezut ca poate fi de la jocul pe care l-am instalat amandoi. Dar am dat reboot amandoi telefoanelor si tot asa e. Si cand il las peste noaptese incarca pana la 100.
Ce poate fi? Sfaturi?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ia o agrafa și curată mufa de incarcare, eu am pățit sa nu se mai încarce din cauza scamelor de acolo.
Dar o fi și de la joc, dacă ai dat resetare o sa își revină.

| LoryC a răspuns:

E posibil ca problema să fie de la încărcător. La mine de exemplu, dacă îmi puneam telefonul la încărcat și în același timp îl utilizam, mi se descărca în loc să mi se încarce și eram nevoită să îl las peste noapte dacă voiam să am bateria încărcată. Îți sugerez să verifici mufa
încărcătorului să nu prezinte anumite defecțiuni, praf/scame.

| AllexKappa a răspuns:

Probabil incarcatorul e de vina.