| Dayana12345 a întrebat:

De cateva zile nu-mi mai merge wifi-ul pe telefon. Imi arata ca e conectat, dr cand deschid facebook, youtube sau google nu se incarca. E de la mine?

5 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Du-te la alt ruter,sau stai la o distanta mai mica de al tau, exista cazuri in care desi te conectezi chiar daca ai acoperire sa nu poti naviga! Daca nu merge da revenirea la setarile din fabrica, daca nici asa nu merge il resoftezi la service, sau poate avea cipul wifi defect, tot la service se schimba. Daca poti fa un update de soft prin internet mobil.Bafta si funda!

| Dayana12345 explică (pentru Doctorfishadi):

O.o Cum se poate defecta cipul wifi? Cred ca asta e problema.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Dayana12345):

Pai tot conectand si deconectand telefonul, dar sansele ca el sa fie problema sunt mici, cred ca sistemul de operare are ceva.Il duci la service si vezi acolo!

| Florenta16 a răspuns:

Incearca sa te deconectezi de la net, adica opreste-l, apoi reporneste-l. S-ar putea sa dureze putin, dar ar trebui sa mearga. Daca nici asa, repeta operatia, dar dupa ce inchizi si reaprinzi telefonul. Bafta!