| Bong9911 a întrebat:

De ce imi bazaie boxele? Pana acum totul mergea perfect, dar acum atunci cand le aprind in toate se aude un bazait destul de tare, la fel si in subwoofer. Daca pun muzica nu se aude, in continuare se aude bazaitul. Toate mufele sunt bagate bine la calculator cat si la subwoofer. Este un sistem 5.1( Genius SW-5.1 3000 Black).

5 răspunsuri:
| andrei690 a răspuns:

Incearca sa introduci bine mufele si tot ce se mai conecteaza insa eu cred ca este ceva pe alimentarea amplificatorului.

| Bong9911 explică (pentru andrei690):

Sunt introduse bine
Eu cred ca s-a ars ceva din subwoofer, dar nu stiu ce.

| andrei690 a răspuns:

Fii atent. Astazi am luat circuitul amplificator din boxa si l am pus la sursa unitatii pe 7 volti, pe o mufa paralela cu hard diskul. Surpriza: bazaiau boxele chiar si cand miscam mausul.
Parerea mea e ca amplificatoarele astea introduc paraziti in retea sau de unde se alimenteaza. Dupa ce am mutat pe alta mufa libera amplificatorul a mers bine. Cauta pe net scheme legate de montare unui condensator pe alimentarea amplificatorului care sa netezeasca curentul sau verifica condensatorii din amplificator. Schimbai pe cei umflati sau cu o substanta maro pe langa ei happy ( verifica in special condensatorul de filtrare din amplificator!)
Daca mai ai nevoie de informatii lasa mi mesaj happy

| ftwVlad a răspuns:

M-a Eu Cred ca ai probleme cu boxele sti de ce i-a gandeste de cat timp ai boxele alea ca daca este de maxim 7sau 8ani inseamna ca trebuie sa te uiti la boxe macar le-ai deschis sa vezi cum sunt montate firele sper ca te-am ajutat

| Bong9911 explică (pentru ftwVlad):

Da, m-am uitat.