| anonim_4396 a întrebat:

de curand mi-am achizitionat un amplificator de 1000w si 2 boxe pentru el si cand le folosesc la pc se aude un bazait. Nu ascult nimic si volumul este la minim dar bazaitul se aude. Am incercat sistemul la telefon si la laptop pe baterie si acest bazait dispare. Care ar fi problema si este vreo rezolvare?

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Cumpara cabluri de aur
ecranate
conexelectronic.ro
vitacom.ro
adelaida.ro
siscomelco.ro

| Utilizator1234 a răspuns:

Ai doua monoblocuri Chord la 330.000 RON bucata? Intreb pentru ca-i singurul amplificator capabil de 1000W la 8 ohmi.

Lasand gluma la o parte (pentru ca ma indoiesc ca ti-ai permis asemenea scule si ai probleme cu white-noise la PC), nu ai amplificator de 1000W deci nu-ti fa griji din cauza puterii prea mari consumate. Cel mai probabil este vina cablurilor prea proaste. Daca nu-i asta problema, ai interferente magnetice la PC, ceea ce inseamna in primul rand o placa de sunet proasta (o sa presupun ca-i integrata). Cumpara un interconnect ecranat magnetic, iar daca asta nu rezolva problema, trebuie sa schimbi placa de sunet.