| RaptorFabian a întrebat:

Buna, de curând mi-am luat o pereche de căști cu USB type-c si nu funcționează (eu am un Huawei mate 20 lite), ce pot sa fac, pentru ca nu am găsit un adaptor potrivit?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu am luat asta-primavara de la Carrefour din Bucuresti un adaptor de la miniUSB la USB type-C. Era micut, nici nu ziceai ca il ai odata atasat pe cablu. Si a fost 17 lei.

| cristi202 a răspuns:

Scuze, cred ca am gresit, era vorba nu de miniUSB, ci de microUSB. Mai pe inteles, pentru mufa majoritatii telefoanelor.

| anonimg a răspuns:

Telefonul are mufa usb type-c si trebuie sa se potriveasca cu mufa castilor care este si ea usb type-c.

| RaptorFabian explică:

Pai si nu am ce sa fac atunci?

| zilog a răspuns (pentru RaptorFabian):

Ba da mi-le faci tu la cineva cadou poate ca la altă personă merg mai ales că nu ai dat mult pe ele șî tu îți cumperi altele,
ar mai exista versiunea să mergi cu ele la un electronist să ii dai și omului 20 euro ca să aibă și el cum să îți aloce timp
să își cumpere o bucată de toba ceva bere și să mai ajunga și acasa cu 1 kg de cârnati de plescoi
si să îți schimbe mufa cu una de căști normale
adică păstrează căștile
dacă ai la tel si mufă mama jack

sau ar mai fi o soluție te documentezi mergi cumperi o mufa de caști speciala pentru tel tau să fie aurita cu aur 24 carate costa 9 lei in loc de 2 lei dar merită pentru că nu face scântei în mufă
pentru că face contact perfect
te documentezi vezi care sunt firele
tai mufa și iți lipești o mufă normala jack tată