| Contdenicont a întrebat:

De curand mi-am luat un laptop Acer aspire si am o mare problema in ceea ce priveste luminozitatea, care nu poate fi modificata de nicaieri.Am windows 10 de 64 pe el. Tastele cu soare combinate cu fn nu functioneaza, dar trebuie sa precizez ca cele de volum functioneaza. De pe ecran nici macar nu pot sa dau click pe acea casetuta, in setari nu exista bara de modificat luminozitatea, am incercat si la consumul bateriei, am incercat si la drivere si toate sunt la zi, deci nu stiu unde e problema. Tind sa precizez ca nici taste precum 'pauza/derulare' nu functioeaza, doar uneori dar fara a fi combinate cu tasta fn, si atunci pur si simplu ma duc in josul paginii. Daca stiti ce ar putea fi si cum se poate remedia, va rog sa ma ajutati. Dau fundita raspunsului care imi este cel mai folositor!

1 răspuns:
| NGheorghe a răspuns:

Problema e din drivere care ar trebui dezinstalat si eventual reinstalat o versiune mai veche (important e sa mearga), sau cauți driver pe situl fabticantului plăcii grafice (ați, nVIDIA, Intel) sau așteaptă versiuni mai noi de drivere de la Acer.