| LexaHD a întrebat:

De fiecare data cand imi descarc fonturi pentru PhotoScape, le scot din folderul de unde s-au downloadat, dar cand dau sa le bag in Fonts din Control Pane, imi da error. Ce pot sa fac sa mearga?

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Fonturile se instaleaza, nu se copie.
Dac ai XP:
Te duci in control panel-font si acolo in meniu (sus) ai functia "install font"
si te duci acolo unde ai fonturile.
W7
-deschizi fiecare font in parte sa vezi cum arata si in stanga sus ai functiile
"print" si "install".

| LexaHD explică (pentru CookieMtfk):

Nu. Nu merge. sad

| CookieMtfk a răspuns (pentru LexaHD):

Http://tag.wonderhowto.com/install-fonts-in-photoscape/ Poate gasesti aici ceva care sa te ajute. :>

| LexaHD explică (pentru CookieMtfk):

Imi scrie asa la downloadare : Unable to install the font.

| CookieMtfk a răspuns (pentru LexaHD):

Atunci nu mai stiu... Nu cunosti un expert? Poate te ajuta el happy