| iknweverything a întrebat:

De la o vreme mi se supraîncălzeste laptopul. Mai exact, ajunge la 96 grade când nu fac nimic pe el, nu rulez niciun program și devine extrem de lent. Problema vine de la ventilator și faptul ca e încărcat de praf sau ce? Ce îmi recomandați sa fac? Sa mă duc cu el la service cam cât ar costa reparațiile și curățirea?

3 răspunsuri:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Să-l curați tu daca te pricepi, sau sa cumperi un cooler( 100 de lei cred). Probabil e si din cauza unor aplicații, mai sterge din ele, sau niste virusi

| RoCkKiD a răspuns:

De obicei e din cauza ca ventilatorul de la cooler e plin de praf. Desfa-l, sau du-l la un service.

E posibil sa ai si niste aplicatii care ruelaza in fundal si il pun la treaba dar daca laptopul are mai mult de un an si nu a fost curatat sigur ai praf in el sa decorezi un pod de casa.

Am fost si eu in situatia asta pana mi s-a ars laptopul si aveam numai 72 de grade. Trebuie sa-i cureti fan-ul si sa schimbi cat mai repede pasta termoconductoare. Nu ar costa mult curatirea, gen 50 de lei sau mai mult. Daca temperatura tot e ridicata iti recomand sa cumperi un Cooler Pad. Mult succes!