| anonim_4396 a întrebat:

De pe vechiul meu telefon, acum 2 ani s-au făcut câteva apeluri și mesaje. Am nevoie de acele mesaje și apeluri. Dacă telefonul nu mai funcționează(am telefonul dar nu se mai aprinde), cum le pot recupera sau măcar demonstra ca apelurile au fost efectuate la data și ora respectiva? Se poate face ceva? Menționez ca acele mesaje și apeluri ar putea fi probe, dovezi intr-un dosar

7 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Depinde de telefon. Se pot scoate datele astea citind direct memoria. Nu stiu cat de relevante vor fi datele astea in dosar, mai ales ca se pot modifica usor. Prima data vorbeste cu un avocat, si vezi daca datele astea pot fi luate in considerare. Asta ca sa nu te chinui degeaba sa scoti datele...

| danutzu96 a răspuns:

Uite si un link care confirma ce spun eu : https://tudorache.net/......he-courts/

| MaraMadalina1888 a răspuns:

Du telefonul la reparat, dar nu cred ca se ia in considerare acele mesaje / apeluri chiar dacă faci rost de ele.Iti trebuie dovezi mai clare. Mesajele se pot falsifica cu ușurință și nu le ia nimeni in considerare intr-un proces

| Anonimul2440 a răspuns:

Poți încerca sa conectezi telefonul la un calculator, folosind cablul usb, dacă zici ca ai dovezi cu apelurile într-un fișier, trebuie sa îl găsești.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimul2440):

Daca telefonul nu se deschide cum crezi ca le-ar putea accesa?

| Anonimul2440 a răspuns (pentru darrio2007):

Probabil nu se aprinde din cauza ca are display-ul stricat

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimul2440):

Probabil.