| KevinAle a întrebat:

Buna! De recent am achiziotionat si eu un vape (Doric 60) si as avea si eu niste intrebari. happy
- Ce fel de rezistenta e compatibila cu Doric 60 si cat de des trebuie schimbata?
-Cum curat rezistenta?
-La cat timp trebuie schimbat vape ul in sine?
-Cum imi dau seama ca trebuie schimbata rezistenta?
Si as vrea sa stiu si eu parerea voastra despre Doric 60, daca l-ati testat sau il aveti in posesie, multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Am fumat doar tigari normale, maria si tigara electronica deci nu si aceste cool vapeuri insa de la fost fumator iti pot da un sfat: lasa aceste VAPE-uri, dintre toate formele de tigara aceste rahaturi cu aburi si arome sunt cele mai TOXICE pentru plamanii tai.
Cand a aparut moda asta in SUA, unii dupa folosirea a numai 2-3 luni de zile a acestor prostii au facut cancer la plamani, ce sa vezi altii au facut cancer la plamani fumand 30 de ani 2-3 pachete pe zi, deci iata cat de periculoase sunt aceste tehnologii noi fata de tigara traditionala.
Dar e mai usor ca si producator sa iei cateva sute de lei pe dispozitive si apoi de fiecare data pe arome sau ce prostii folosesc astea ca nici nu stiu ca nu am folosit.
Sa iti zic insa pe ceea ce stiu pe electronica IQOS, am amici care fumau in jur de 1 pachet de tigari normale pe zi, de cand cu moda asta de cativa ani toti ca sa para cool, au trecut pe IQOS, acum fumeaza 2 pachete de prostii de alea pe zi, deci?
Si bani si sanatate aruncate la gunoi.
Eu zic ca pe sanatatea ta sa nu te dai niciodata cool, ca asa-i moda.
Eu de asta m-am si lasat de aceste prostii de tigari, dupa 11 ani de fumat zilnic am zis stop, ma dureau plamanii si eram la pamant cu conditia fizica.

| KevinAle explică (pentru Simpatic):

Mi se pare ciudat ca DOAR fumatorii de tigari normale spun ca vape urile sunt mai toxicelaughing))

| Simpatic a răspuns (pentru KevinAle):

Pai si cine sa mai zica ca sunt toxice, narcomanii?
Nu am statistici ca unele sunt asa si celelalte sunt mai putin sau mai mult toxice, stiu doar ca aceste vapeuri afecteaza rapid sistemul respirator, mult mai rapid ca tutunul
Eu unul daca as fuma as fuma ceva pe baza de tutun, nu pe baza de arome
Sa ma apuc sa fumez parfum?
Poate ma insel dar asta sunt acesti aburi pentru mine, parfum cu colorant!