| Maria20111985 a întrebat:

Buna! De unde as putea un windows 7 ultimate gratuit? Multumesc mult.
Dau funda

3 răspunsuri:
| InOrOut a răspuns:

Chestia e ca e greu de luat gratuit. Din 10 torente unul singur are un windows 7 clean adica fara virusi. Cele gratuite pot contine virusi in ele. Sa zicem ca gasesti unul, dar e tip imagine. Trebuie scris un dvd bootabil si e complicat. Mai bine mergi si cumpara un windows 10 cu 30 lei cu licenta pro.

| InOrOut a răspuns (pentru InOrOut):

Plus ca windows 7 trebuie activat sa mearga bine. Exista din oficiu posibilitatea la 3 re-armari gratuite adica 4 luni poti folosi fara licenta iar apoi trebuie reinstalat windows-ul. Mai este si un crack "activator" sau "toolkit" dar deja e foarte rar sa gasesti unul care sa nu fie virus. E de mii de ori mai usor sa cumperi o licenta, mai ales ca e aproape pe gratis.

| PainTech a răspuns (pentru InOrOut):

1. Windows se poate activa manual din consola schimband serverul de gestiune KMS folosind comenzi. Nu instalezi nimic.

2. Imaginea ISO (sau mediul de instalare) e disponibila pe site-ul Microsoft ( https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10%20 )

3. Windows 10 poate fi folosit fara probleme si dezactivat, fara licenta. Singurele "probleme" sunt imposibilitatea de customizare si un watermark in coltul din dreapta.