| Adry05 a întrebat:

Buna!
De vreo 2-3 zile am o problema cu tableta. Unele portiuni ale touchului nu mai merg, adica daca trebuie sa apas in una din acele portiuni, apas degeaba ca ori imi ia foooarte greu comanda ori nu mi-o ia deloc. Sunt vreo 3-4 puncte asa, restul touchului merge ca inainte, fara probleme. E ceva ce pot face? Multumesc

9 răspunsuri:
| 316613 a răspuns:

În cazul acesta nu poți face nimic, ți s-a stricat touchul. Se poate strica ori daca ai scapat-o, ori daca ai udat-o si nu este rezistenta la apă. Daca mai vrei sa îți meargă trebuia sa il schimbi. Si mie mi s-a stricat touchul de la tabletă si eu mi-am schimbat tableta.

| Floryan_Anghel_1995 a răspuns:

Eu unul la tableta mea Asus ZenPad am desfacut-o si am vazut ca are tablita de pe margine stramba. Dupa ce am indreptat-o cat de cat am montat-o la loc.Iar acum merge ca si noua.

| BIBBbagagames a răspuns:

O mica incercare ar fi sa o lasi timp de o saptamana fara sa o folosesti... Daca nu-si revine. trebuie sa ii schimbi touch-ul.

| Adry05 explică (pentru 316613):

E valabil chiar daca doar unele parti nu merg? Ca totusi 90% din spatiul touch functioneaza...
Nu s-au intamplat niciuna din situatile mentionate de tine.
doar poate am folosit zonele respective mai mult din cauza unui joc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a stricat tochul.
A cazut pe jos?

| Adry05 explică (pentru anonim_4396):

Nu, n-am scapat-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

O folosesti doar tu? Poate a scapat-o altcineva.

| Adry05 explică (pentru anonim_4396):

Inca o persoana, dar nu, a nu a scapat-o. Daca era de scapat ma gandesc ca se bloca tot touch-ul, dar doar unele portiuni nu reactioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Daca o scapi nu se strica neaparat tot touch-ul.
Am avut si eu tableta si mai mergea doar partea de sus a touch-ului