| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o problema cu laptopul mi se restarteaza aiurea iar cand mi se restarteaza imi apare o eroare pe fond albastru. Ce ar putea sa aiba? Sau de ce face asa? Si cel mai important cuum rezolv astaangry?

8 răspunsuri:
| omide a răspuns:

Probleme cu vreo componenta hardware sau cu driverele.
reintaleaza windows-ul
dc problema persista verfica memoria, gen memtest il gasesti pe http://download.rnt.ro

| costel24ro a răspuns:

Prima oara reinstalezi windowsul,e prea vechi,prea incarcat si posibil nu ai dat nici un scandisk sau o defragmentare. daca problema mai persista e de la RAM! hdd-ul sigur nu e defect! dar eu zic ca mai sigur e de la windows,depinde si cat de vechi e laptopul ce windows foloseste, cat ram ai, daca sunt 2 placute sau una! succes!

| Chris_Alex_1994 a răspuns:

Eroarea este de la hdd sau de la memoria ram si eu am problema asta dar mi se intampla numa cand ma joc cstrike si rar. cel mai bine e sa il duci la service daca mai e in garantie

| avrika07 a răspuns:

Prietena mea tot a avut probleme de genu a schimbat windowsul asta te sfatui si pe tine!

| Goonies a răspuns:

Verifica hardul, in general renumitul "ecran albastru" este din cauza HDD-ului. Daca hardul nu are probleme poti incerca sa schimbi modulele RAM intre ele.

| UraganGeo77 a răspuns:

Ă explic eu! Windosul nu e bun! Nu are destula memerie sa duca ce windows vrei! Poate are viruşi! Astea sunt posibilitaţi! Baga memorie sau ia-ti altul dar cred ca nu se poate ca nimeni nu are bani asa multi ca ştiu cât costa mult un laptop! Daca se poate si vrei o Funda!

| BeHappyLikeMe07 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat de la caldura ca se incalzea ca nu se pre mai invartea roata aceea de deasupra de procesor dar l-am facut! dar mi s-a intamplat si la pc dar la el nu i-am facut numik si si-a revenit!

| Azazaa a răspuns:

Asta mi s-a intamplat mie cu calculatorul. jucam mt. si nu stiu ce s-a intamplat cam dpa max 7 8 luni se inchidea si aparea pag aia albastra. cineva mi-a spus ca este de la hard.si ca nu se mai poate face
straight face si mi-am luat laptop.stiu ca e o prostie faza cu "nu se mai poate face" dar.thinking

Nu stiu ce sa iti zic. eu ti-am raspuns pentru ca am fost si eu in situatia asta si stiu cat de enervant este