| Gangsta girl` ;x a întrebat:

Deci am si eu o problema.Am o imprimanta HP deskjet F2290, iar astazi am dus cartusele din ea la incarcat, cand am venit acasa le-am bagat si imi spune ca "Cartrige(s) Incorrectly Installed" si imi arata ca nu am tusstraight face. Pot printa orice si tusul merge iar cartusele sunt bine bagate.De la ce apare acea eroare si cum pot s-o fac sa isi revina?straight face

Vreau raspunsuri cat mai urgentbig grin

Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| militaruflorinilie a răspuns:

"in meniul driverului de imprimanta trebuie sa ai un wizard unde trebuie sa confirmi ca ai bagat cartuse noi." imprimanta vine cu un program pe cd. cu drivere si utilitare. sigur e instalat. deschide programul imprimantei din windows si vezi la Help sau uita-te la meniu. pasul 1 presupun ca nu necesita explicatii.

6 răspunsuri:
| unicka a răspuns:

Poti sterge circuitele de la cartuse si vezi ce iti zice atunci

| hax0r a răspuns:

1.verifica daca le-ai pus bine.si ai inchis capacul corespunzator
2. in meniul driverului de imprimanta trebuie sa ai un wizard unde trebuie sa confirmi ca ai bagat cartuse noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti merge chiar daca iti apare las-o as adaca nu du-o la un specialist ca ti-o rezolva repede si fara nici un strop de oboseala pentru tine:*)

| Gangsta girl` ;x explică:

HaxOr: 2. in meniul driverului de imprimanta trebuie sa ai un wizard unde trebuie sa confirmi ca ai bagat cartuse noi.
Declară răspunsul câştigător... poti sa`mi explici mai exact te rogblushing

| militaruflorinilie a răspuns:

Daca poti printa cu ea nu e nici o problema asta se intampla cand incarci cartusele, ideea e ca oricum e mai avantajos asa decat sa cumperi ...sunt foarte scumpe mai ales cele xl

| deea_3332 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic confused