| Ionel_Tudor_1992 a întrebat:

Buna!
Deci am urmatoarea problema...am un sistem 5.1 conectat la pc dar se aud doar 2 boxe.Din statia de amplificare, cablul output are 6 mufe (rosu, alb, cenusiu, negru, galben, mov). Am conectat rosia si alba la un adaptor cu alte doua mufe de aceeasi culoare rezultand o mufa jack in final. Problema este (desi cred ca e destul de evidenta) cum fac sa mi se auda toate boxele? M-am gandit ca ar trebui conectate toate cele 6 mufe dar cum? Exista un astfel de adaptor?
P.S: Sistem E-boda 5.1; am ales din drivere 5.1 si din control panel dar tot fara efect.

1 răspuns:
| boogdan91 a răspuns:

Mai inverseaza mufele pana o sa se auda toate 5, si vezi si din control sa faci la fel. La fel patesc si eu cu sistemul meu.