| HappyGirl4 a întrebat:

Deci cum am spus si in intrebarea anterioara mi-am luat un router wirelless TP-LINK modelul TP-WR841N.Am conectat cablul de internet intr-un spatiu albastru si un cablu cu 2 mufe, una in router in spatiul cu numarul 3 si una in locul cablului de internet.Am pus parola, numele etc...Problema e ca nu mergea sa intru pe pagini web cu telefonul desi era conectat la router. Avea semnalul gri si la mine ca sa mearga trebuie sa fie albastru.Am crezut ca nu intra in raza de acoperire m-am dus si aproape de router dar arata la fel.De instalat l-am instalat cu CD-ul.Intrebarea mea ebig grine ce nu a mers dupa ce am conectat routerul sa ma conectez la retea si cu calculatorul? Am Winows XP...pe cutie zicea ca merge si la asta..Ar avea cine sa mi-l instaleze dar omul vine abia de Craciun.Dau FundaVOT!

3 răspunsuri:
| dolceromania a răspuns:

E mai complicat de explicat asa, eu te sfatuiesc sa verifici cablurile sai dai un reset, apoi din meniu wirelless-ului sai dai doar enable wi-fi

| andrei690 a răspuns:

Intotdeauna cd-urile la routere sunt o porcarie ce te incurca laughing
Deci faci asa : cauti in carticica adresa routerului si o accesezi din browser, apoi ii bagi admin admin ( astea fiind parola si numele de utilizator) sau cum scrie la tine si vezi ce e setat gresit sau ii dai reset cum a spus dolceromania si faci conexunea manual, fara cd.
Daca mai ai vreo intrebare imi poti lasa mesaj happy