| iloveusa a întrebat:

Dedi cine imi spune si mie cum sa descarc Installous pe iPad 2? Ca amcincercat si nu am reusit, cica trebuie sa descarc ceva cyntia sau jailbreak sau ceva de genu' si nu am reusit nicaieri! Sunt disperata! Dau funda! Dar sa imi explicati pas cu pas!

4 răspunsuri:
| AlberT1 a răspuns:

Ce software are iPad-ul tau? Daca are IOS 5. 1 nu poți sa faci Jailbreak.

Jailbreak/Cydia=sa îți hecaresti iPad-ul, iPhon-ul, iPod-ul touch.

Installous=aplicație din Cydia care are toate aplicatile din App Store inclusiv cele cu bani.

Nu îți recomand sa îți faci Jailbreak pentru ca o sa pierzi garantia.

| iloveusa explică (pentru AlberT1):

Merci mult, dar cum sa instalez installous fara sa imi hacekeresc sau sa imi pierd garantia iPadului?

| AlberT1 a răspuns (pentru iloveusa):

Nu ai cum.Cydia este aplicație creată de hackeri. Iar Installous se downaldeaza numai din Cydia.
Am uitat sa îți spun ca dacă te duci intr-o tara in care Cydia este ilegal îți vei petrece o zi la sectie.

| sanduchiprian a răspuns:

Daca vrei sa faci jailbreak intra pe siteul asta jailbreakme.com