| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața!
Întrebarea mea de astăzi este:
Care sistem de operare este cel mai bun în tot anul 2016 cât și pentru laptop cât și pentru calculator?
Ce sistem operare folosiți voi în continuare?
Ce sistem de operare îmi recomandați să instalez pe laptop-ul acesta:
https://www.asus.com/ro/Notebooks/X551MAV/?

Fundă pentru cel mai bun răspuns primit! :).

Răspuns Câştigător
| NONAME113 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bun sistem de operare este windows 10.Il folosesc de aproape un an pe un Asus x553ma.
Pe acel laptop as recomanda windows 10, eu am avut inainte windows 8.1 si mi-am dat seama ca este cel mai naspa si mai lent windows (am 4gb ram procesor Intel celeron dual core 2, 58GHz )

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai bun sistem de operare... Ubuntu sau Centos 7.

Pe ala vei pune wind8 sau wind10 cel mai probabil

| 28cosmin a răspuns (pentru suntserios):

Dar tu acum ce sistem de operare folosești la ora actuală?

| suntserios a răspuns (pentru 28cosmin):

Centos6

| 28cosmin a răspuns (pentru suntserios):

Tu ce zici de Windows 7 mai este bun?

| suntserios a răspuns (pentru 28cosmin):

Totul depinde de nevoie si de persoana care il foloseste. Eu cu win7 m-am impacat cel mai bine dintre windows uri

| 28cosmin a răspuns (pentru suntserios):

Eu m-am împăcat foarte bine cu Windows 7, dar am înțeles că au oprit update-urile de securitate exact la Windows XP, adică Windows 7 a devenit mort ca Windows XP.

| Rommeo a răspuns (pentru 28cosmin):

Eu folosesc in dual boot windows 10 si o distributie Linux care merge ca uns si ca interfata este atat de costumizabil incat l-am facut sa arate exact ca un windows. Uite aici de distributia de care vorbesc.
http://romicaprihor.blogspot.ro/2016/05/chalet-os-distributie-linux-cu.html

| K0sti a răspuns:

Care sistem de operare este cel mai bun în tot anul 2016 cât și pentru laptop cât și pentru calculator? ...asta in ce limba e nene?