| 28cosmin a întrebat:

Bună dimineața!
Întrebarea mea de astăzi este:
Ce player audio pentru sistemul de operare este cel mai bun sau ce player audio îmi recomandați să instalez?

Menționez că utilizez sistemul de operare Windows 10 Pro x64.

Cel mai bun răspuns primit va primi fundă! happy

Răspuns Câştigător
| UserulAnonim a răspuns:

Eu folosesc pentru audio-video Winamp, VLC si Windows Media Player (am Windows 7). Doar pentru AUDIO folosesc Audacity.
Funda?

| 28cosmin explică (pentru UserulAnonim):

Eu am instalat cum ai zis tu Winamp pentru Audio, iar pentru Video am instalat BSPlayer-ul iar eu mai folosesc pentru Audio Windows media player, eu am Windows 10 Pro.

Vei primi fundă.
Mulțumesc frumos pentru cele mai bune răspunsuri date!

16 răspunsuri:
| winter a răspuns:

Eu folosesc aimp3 si este destul de bun.

| RAY a răspuns:

De fapt placa de sunet conteaza cel mai mult

| tehno125482 a răspuns:

Http://www.videolan.org/vlc/
acest player e bun si poate reda foarte multe tipuri de continut!
poate reda:
audio
video video si audio
poze
etc.

| tehno125482 a răspuns (pentru tehno125482):

Poate reda video simplu sau video si audio sau doar audio

| tehno125482 a răspuns (pentru tehno125482):

Daca iti place e si o versiune Android sau ios

| 28cosmin explică (pentru tehno125482):

Nu mulțumesc doresc doar un player audio fără să ruleze conținut photo sau video. De video folosesc BSPlayer deoarece îmi detectează caută subtitrările automat la filme, iar pentru photo (poze) - folosesc Windows Photo Viwer de la Windows 7 chiar dacă am Windows 10 Pro - Am găsit modalitatea de-a activa acest Windows Photo Viwer din Windows 7 pe Windows 10 Pro.

Acum doresc doar un player doar de Audio!

| tehno125482 a răspuns (pentru 28cosmin):

Playerul poatre fi folosit doar pentru audio

| tehno125482 a răspuns (pentru tehno125482):

Tot ce vei vedea va fi o poza cu albumul din care face parte melodia si vei auzi melodia atat!

| tehno125482 a răspuns (pentru 28cosmin):

Deci ce zici vrei sa incerci programul

| tehno125482 a răspuns:

Si te anunt ca windows 10 vine preinstalat cu un player audio numit groove music!

| tehno125482 a răspuns:

Si te anunt ca windows 10 vine cu un program super de vazut poze numit photos! nu mai era nevoie sa te chinui sa instalezi Windows Photo Viwer!

| tehno125482 a răspuns:

Sau poftim aici o lista cu alte 16 playere audio:
http://www.portalroman.com/download/Playere_Audio.html

| tehno125482 a răspuns:

Si uite inca 10 playere audio;
http://www.programepc.ro/......e-audio-2/

| tehno125482 a răspuns:

Ajung?

| tehno125482 a răspuns:

Funda?