| 28cosmin a întrebat:

♦♦ Bună dimineața! ♦♦

Spun acest lucru cu "Bună dimineața" deoarece este ora 02.45 cand pun această întrebare timp în care am trecut și suntem într-o nouă zi de Marți 08.August.2017.

Eu dețin un Telefon Mobil Samsung Galaxy J5 (2016) cu numele de cod J510FN, iar acuna vine și întrebarea mea:
Voi comunitatea TPU voi știți când va primi un update de Android la Android 7? Ținând cont să menționez că am Android 6.0.1 cu toate update-urile la zi.

Cel mai bun răspuns va primi fundă! ♣♦♣

Răspuns Câştigător
| RaulMA a răspuns:

Update-urile vin odata la ceva timp, ele sunt cu scopul de a remedia bugguri sau alte chestii. Cel mai probabil următorul update va fi in toamnă cel mult in iarnă. Pana la 7. Mai e mult. Crede-ma. Oricum. Îţi va apărea cand sa dai update. O dimineaţă plăcută.

| 28cosmin explică (pentru RaulMA):

♦♦
Mulțumesc asemenea și ție!
♦♦

3 răspunsuri:
| bAnDiTu a răspuns:

Salut, Samsung J5 2016 va primi în curând update la Android 7 și în România, momentan a primit în alte țări și anume: Republica Cehă, Italia, Grecia, Tailanda, Cambodia, Vietnam, Indonesia, India, Rusia și Polonia.
Eu am reușit să îmi instalez Android 7.1.1 oficial pentru Rusia și funcționează perfect fără niciun fel de problemă, are înclusă și limba Română. Am făcut un tutorial pas cu pas cum să instalezi Android 7.1.1 pentru J5 2016 și îl poți găsi aici: https://grozavul.ro/......sm-j510fn/

| 28cosmin explică (pentru bAnDiTu):

Cu părere de rău, îmi pare rău să îți zic că eu aștept să fac update la Android 7.1.1 legal nu prin Odin ca să am ocazia să îmi pierd garanția la telefon. Așa dar update-ul oficial și nu prin Odin este mai curat și mai bun pentru a nu îmi pierde garanția.

Mulțumesc frumos pentru sugestie dar deja o știam dar prefer update oficial din setări sau prin aplicația de PC de la Samsung și anume Smart Switch. Mulțumesc încă odată!